به وبسایت رسمی شوتوکان کاراته دو ایران خوش آمدید.

دباغیان: روزهای حساسی در پیش داریم/ کاراته اکنون نیازمند آرامش است

شیهان غلامرضا دباغیان

دباغیان: روزهای حساسی در پیش داریم/ کاراته اکنون نیازمندِ آرامش است.

سرمربی اسبقِ تیمهای ملی کاراته با تاکید بر اینکه ملی‌پوشان طیِ روزهای آتی، میادینِ مهم و سرنوشت‌سازی را در پیش دارند، از اهالیِ این رشته خواست هنگامِ طرحِ انتقادات و دیدگاههای خود، مراقب باشند که به تیمهای ملی و آرامشِ حاکم بر فضای کاراته‌ی کشور آسیب نرسد.

غلامرضا دباغیان در گفتگوی اختصاصی با “پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته” با بیانِ اینکه “روزهای بسیار حساس و سرنوشت‌سازی را در پیش داریم” اظهار داشت: نمایندگانِ کاراته‌ی کشورمان امسال باید در میادینِ مهم و تاثیرگذارِ آسیایی، جهانی، المپیکِ جوانان و بازیهای آسیایی حضور یافته و برای ایران و ایرانی افتخار بیافرینند. این امر البته میسر نخواهد شد مگر با اتحاد و همدلیِ آحادِ جامعه‌ی کاراته، مسئولین، قهرمانان و مربیان. از اینرو به نظر میرسد در شرایطِ فوق‌العاده حساسِ کنونی، کاستن از تنش‌ها و حرکت به سویِ همگرایی، مهمترین اصلی است که باید مدنظرِ فرد فردِ این جامعه‌ی شریف، فهیم و پرافتخار قرار گیرد.در روزهای اخیر، اتخاذِ برخی تصمیماتِ اشتباه و غیرِ اصولی از سوی مدیرانِ فدراسیون کاراته، انتقادات و مخالفت‌های گسترده‌ای را در میانِ چهره‌های شاخص و سرشناسِ کاراته به همراه داشته که روز به روز بر دامنه‌ی آن، افزوده میشود. دباغیان اما معتقد است پرداختن به این مسائل، فعلا به صلاحِ کاراته‌ی کشور نیست و توسل به رسانه برای طرحِ انتقادات، باید به عنوانِ آخرین راهِ حل مورد استفاده قرار گیرد. او می‌گوید: اختلافِ نظر و تعددِ دیدگاهها، همیشه و در تمامیِ مقاطع، وجود داشته و در آینده نیز چنین خواهد بود. اما پسندیده‌تر آن است که کارشناسان و صاحب‌نظران، نقطه‌نظراتِ خود را به دور از بحث‌های رسانه‌ای و تنش‌زا، دوستانه و در جلساتِ مشاوره، در اختیارِ مسئولینِ فدراسیون قرار دهند. به نظر میرسد این آمادگی در مسئولان نیز وجود دارد که نظرات و دیدگاههای افراد و گروه‌های مختلف را بشنوند و در یک جمع‌بندیِ کلی، بهترین ایده‌ها را برگزینند. به هر حال انعکاسِ انتقادات و دیدگاههای مخالف در رسانه‌ها، باید به عنوانِ آخرین راهِ حل موردِ استفاده قرار گیرد و تا زمانی که اراده‌ی استماع در مدیران وجود دارد، توسل به انتقادِ علنی و چالش‌برانگیز، چندان توجیه‌پذیر نیست.

رییس سبکِ شوتوکان کاراته‌ی ایران، همچنین برای ملی‌پوشان در میادینِ پیشِ رو، آرزوی موفقیت کرد و گفت: کاراته اکنون بیش از هر چیز، نیازمندِ آرامش، اتحاد و همدلی است و یقیناً در پرتوِ این گوهرِ ارزنده، کسبِ موفقیت‌های بزرگ و پیروزی‌های غرورآفرین، دور از دسترس نخواهد بود.

محمد قدیمی/ ستارگان کاراته